Ειδικό   Δημοτικό   Σχολείο   Ερμούπολης                             Ειδικό   Δημοτικό   Σχολείο   Ερμούπολης                             Ειδικό    Δημοτικό    Σχολείο    Ερμούπολης

Περιεχόμενα:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ - ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ

SPECIAL OLYMPICS
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ, 28 - 30 ΜΑΡΤΙΟΥ 2003

Οι Πανελλήνιοι αγώνες Κολύμβησης και Μπόουλινγκ για άτομα με ειδικές ανάγκες πραγματοποιήθηκαν στα Χανιά της Κρήτης από 28 έως 30 Μαρτίου υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Special Olympics Hellas.

Το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης συμμετείχε στους αγώνες με 2 μαθητές - αθλητές (έναν μαθητή από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης και έναν μαθητή από το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης) πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

Συγκεκριμένα, ο μαθητής Κωνσταντίνου Ιωάννης του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης κατετάγη 2ος στην κατηγορία 4  με συνολική βαθμολογία 510 κορίνες, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο, ενώ ο μαθητής Κουσαθανάς Δημήτριος του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης κατέλαβε την 5η θέση στον τελικό της κατηγορίας 7 με επίδοση 940 κορίνες.

Συνοδός και προπονητής των παιδιών ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης Δημήτριος Λάιος.

Το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης και το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης ευχαριστούν το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης για την οικονομική συμπαράσταση στα έξοδα της αποστολής στους αγώνες.

Η Διευθύντρια του Ειδικού Δημοτικού                                            Ο Διευθυντής του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.
                          Σχολείου Ερμούπολης                                                                      Ερμούπολη

Αικατερίνη Πετρά                                                                      Γεώργιος Σκιάφος

αρχική σελίδα